Молімося за справедливий мир

З нагоди храмового свята 4 листопада у церкві Казанської ікони Божої Матері села Старі Петрівці відбулася святкова Божественна літургія, яку очолив Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Єпіфаній.

Храм цього дня був особливо урочистий – і від квітів, яким його прикрасили місцеві підприємці, і від іскристих риз численних священиків, які нагодились відслужити разом з Владикою Єпіфанієм та настоятелем храму отцем Василем літургію: взяти участь у святковому богослужінні прибули не тільки священики Вишгородського благочиння, а й священнослужителі Львівської єпархії та церковний хор міста Стрий. Через пів України протягнулась нитка єднання, і молитва за Україну, за український народ звучала злагоджено і потужно, проникаючи у душі численних прихожан, які долучились до служби.

Головна молитва в цей день – до Богородиці, і вона наче аж спустилась на церковне подвір’я на теплих променях осіннього сонця, пройшла разом з парафіянами хресним ходом навколо храму, дослухаючись до їх молитов.

По завершенні хресного ходу владика Єпіфаній звернувся з поздоровленням до жителів та гостей села, дітей і молоді, побажав Божої допомоги у подальшому житті. Особливо він зауважив на тому, що кожен з нас повинен молитися за спокій та справедливий мир для України: «Нам потрібен мир справедливий – мир господаря на своїй землі. Адже може бути й інший мир – якщо ми станемо на коліна перед нашими ворогами. Але цього не буде! Молімося за Україну! Об’єднуймо нашу Церкву – духовне єднання це потужна сила поступу до перемоги».

Владика подякував меценатам та жертводавцям за їх внесок у розбудову Православної Церкви, вручивши їм церковні нагороди і грамоти.

Настоятель храму Казанської ікони Божої Матері протоієрей Василь (Хомин) від імені церковної громади подякував учасникам богослужіння за соборність і побажав, щоб величний настрій храмового свята якнайдовше зберігався в душах прихожан.

У святкових заходах взяли участь працівники відділення соціально-побутової адаптації Вишгородського районного територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та підопічні терцентру зі Старих Петрівець. «Це надзвичайне свято, яке сприяє відродженню наших духовних традицій, – зауважила завідуюча відділенням Ірина Войтенко. – Дуже припав до душі хор з храму міста Стрий. Вони супроводжували усю службу, а потім подарували нам ще кілька чудових пісень. Вони живуть цим – духовними піснями і щедро діляться своїм захопленням і своїм талантом з іншими. Ми щиро дякували їм за хвилини душевного піднесення. А настоятелю храму Казанської ікони Божої Матері отцю Василю дякували, що запросив їх до участі у святкуванні».

Олександр КОНОНЕНКО.