Символіка

Герб села Старі Петрівці складається з Великого герба та Малого герба.

 

Малий герб розділений по-вертикалі двома кольорами: зеленим та синім, які символізують, що село Старі Петрівці з однієї сторони оточено лісом, а з іншої – омивається Київським водосховищем.

В центрі герба зображений камінь льодовикового періоду, який називається «Петрик». Каміння «Петрики», яке лежало на узбережжі Київського водосховища та по всій території Старих Петрівець є однією із версій походження назви села Петрівці.

Зображені на гербі меч, шолом та лук княжої доби символізують, що в період князівства в Петрівцях (коли ще не було розподілу на Нові та Старі Петрівці) в основному жили княжі дружинники зі своїми сім’ями, а зображена поряд шабля символізує період козацтва на території села. Вся зображена на гербі зброя вказує на те, що в селі Старі Петрівці, у всі часи, проживали люди вільні, сильні духом, що в селі ніколи не було ні кріпосних, ні панщини (це підтверджується з історичних джерел).

Малий герб оповитий золотою смужкою, яка символізує про славне золоте минуле села та дає надію на славне майбутнє нашого населеного пункту.

Розміщений над щитом козацький хрест означає, що село є православним і свою віру відстоювало з давніх часів.

На Великому гербі розміщений праворуч козак, який є символом славних часів козацької доби в с. Старі Петрівці, а зображений ліворуч княжий дружинник символізує часи княжої доби на території села.Зображена над Малим гербом калина є не тільки символом всієї України, але й символом нашого села, так вона росте по всій його території. Листки дуба та жолуді, розміщені знизу символізують міць та силу громади села в усі часи і дотепер.

Онлайн трансляція сесії

 

Ми на Google Maps