Музей Бойової слави

Музей Бойової слави є військово-історичний музей при Старопетрівському будинку культури, є осередком освіти і виховання, який сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості, забезпечення духовної єдності поколінь і збереження та використання пам'яток матеріальної і духовної культури рідного краю.

Засновниками музею Бойової Слави військово-історичного профілю є Старопетрівська сільська рада, ініціативна група депутатів та адміністрація Старопетрівського будинку культури. Музей взаємодіє з Державним музеєм - заповідником «Битва за Київ у 1943 р.», районною радою ветеранів Великої Вітчизняної війни..

Мета діяльності музею Бойової Слави полягає у залучені молодого покоління до виявлення та збереження історично-культурної спадщини свого народу, у формуванні творчої особистості та сприянні відродженню і розбудові національної системи культури, як однієї з найважливіших ланок виховання свідомих громадян України.

Головним завданням в роботі музею Бойової Слави є:

- розвиток творчих інтересів до пошукової, краєзнавчої та науково-дослідницької роботи молоді села;

- формування у підростаючого покоління розуміння нерозривного взаємозв'язку минулого, сучасного і майбутнього України;

- участь у формуванні, збереженні і раціональному використанні музейного фонду України;

- вивчення історії рідного краю в період Великої Вітчизняної війни, проведення екскурсій, культурно-освітньої роботи серед молоді та жителів села.

Зміст роботи музею:

- музей організовує дослідницьку діяльність згідно з військово- історичною тематикою музею;

- систематично поповнює фонди музею шляхом експедицій по місцях бойових дій, походів і екскурсій по місцях бойової слави, проведенням пошукової роботи експонатів серед жителів сіл: Старі Петрівці, Нові Петрівці, Лютіжа;

- організація обліку музейних предметів та забезпечення їх збереження;

- створення та поповнення стаціонарних експозицій, пересувні виставки;

- проведення тематичних навчально-наукових, оглядових екскурсій по музею для учнів школи, ветеранів, жителів села;

- надає можливість використання матеріалів музею у навчально-виховному процесі та науково-дослідницькій роботі.

Музей має в наявності:

- інвентарну книгу, де фіксуються оригінальні пам'ятки історії Великої Вітчизняної війни, основного і науково-допоміжного фонду музейних предметів, на основі яких будується експозиція музею;

- є окреме приміщення, яке забезпечує збереження, вивчення і експонування музейних колекцій;

- тематичні експозиції про село Старі Петрівці в роки Великої Вітчизняної війни, окупації, визволення села в 1943р.

Раз у три роки проводиться огляд роботи музею відділом культури і туризму Вишгородської районної державної адміністрації на підтвердження статусу музею.

За роботу музею відповідає директор будинку культури.

Робота музею організовується на основі активу учасників художньої самодіяльності та адміністрації Старопетрівського будинку культури, ініціативної групи депутатів, на зборах якого обирається рада музею, яка складається з 5 чоловік строком на один рік.

Науково-методичну практичну допомогу надає Державний музей заповідник «Битва за Київ 1943р.», Відділ культури і туризму Вишгородської районної державної адміністрації, Старопетрівська сільська рада, та піклувальна рада Старопетрівської загальноосвітньої школи І-ПІ ступенів.

Загальне керівництво музеєм здійснює відділ культури і туризму Вишгородської районної державної адміністрації.

Онлайн трансляція сесії

 

Ми на Google Maps